تبلیغات

جغرافیای سیاسی نوین

جغرافیای سیاسی نوین
تنها در آب آرام است كه می شود تصاویر زیبا را دید. 
مدیروبلاگ/تعدادمطالب
نظر سنجی
اگر سیاست بین المللی را نظامی مبتنی بر زور و قدرت بدانیم و حقوق بین الملل را مجموعه ای نهادینه از كنوانسیون ها و قراردادهای بین المللی؛ سؤال: به نظر شما در نظام بین الملل تفوق و برتری كدامیك بیشتر و گسترده است؟پایگاه اینترنتی
مقالات تخصصی
همایش ها
جغرافیای شیعیان
مراجع تقلید و علمای شیعه
مطالعات جغرافیای سیاسی
  همایش «زنجان در گذر تاریخ» برگزار می شود به همت اداره فرهنگی هنری اداره کل آموزش و پرورش استان همایش «زنجان در گذر تاریخ» در اردیبهشت ماه سال 94 در محل کانون سهروردی زنجان برگزار می شود.

اکبر تقی لو دبیر اجرایی این همایش در گفتگو با اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی هدف از برگزاری این همایش را معرفی بسترهای تاریخ ساز شهر زنجان، معرفی رجال تاثیر گذار زنجانی در طول تاریخ و برداشتن گامی موثر در احیای تاریخ تحلیلی و مدون زنجان عنوان کرد و افزود: در بخش فراخوان مقالات این همایش فرهنگیان و محققین حوزه تاریخ استان زنجان می توانند شرکت کنند.

وی محورهای همایش را منبع شناسی تاریخ زنجان، زنجان در دوره پیش از اسلام ، تحولات قومی در زنجان، اماکن تاریخی زنجان، سبک معماری تاریخی زنجان، جغرافیای تاریخی زنجان، بازار زنجان در گذر تاریخ، تاریخ صنایع دستی زنجان، اساطیر و ادیان در زنجان، خاندان های حکومت گر در زنجان، احزاب سیاسی و سیر شکل گیری آنها در تاریخ معاصر زنجان، تاریخ مطبوعات زنجان، نقش زنان در تاریخ زنجان، زنجان در دوره معاصر،خوراک و پوشاک محلی زنجان و سیر تاریخی ورزش زنجان برشمرد و گفت: مهلت ارسال آثار 25 فروردین سال بعد می باشد و زمان برگزاری همایش 14 اردیبهشت 94 خواهد بود.

تقی لو اضافه کرد: شرکت کنندگان دراین همایش می توانند مقالات خود را به آدرس الکترونیکی kanoonhistory@chmail.ir  ارسال نمایند.

بنا به گفته وی اعضای انجمن تاریخ کانون سهروردی عصر روزهای شنبه هر هفته از ساعت 16 لغایت 18 جهت مشاوره حضوری و تلفنی با شماره 33770055 در محل کانون حضور خواهند داشت.


[ سه شنبه 19 اسفند 1393 ] [ 13:41 ] [ م . اجاقلو ]
درباره وبلاگ


وجوه ذاتی جغرافیا سیاست است نمی توان جغرافیا را بدون سیاست دید پس جغرافیدانان سیاسی باید ژئوپلیتیك را برای پایداری صلح و امنیت، بقا و رشد انسانها، حفاظت از محیط زیست، حقوق بشر، كاهش فقر و توسعه اقتصادی، توسعه كشاورزی و شیلات، آموزش وپرورش، پیشرفت زنان، امداد هنگام بروز فجایع و حوادث نامنتظره، استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی و موارد بسیار دیگر و درنهایت ثبات جامعه بشری و كاهش درد و رنج انسان ها به كار گیرند چرا كه جهان زیبا یافتنی نیست...ساختنی است...
هدف از ایجاد این وبلاگ ارائه مباحث علمی در زمینه اندیشه سیاسی، جغرافیای سیاسی و ژئوپلیتیك به دانشجویان، دانش آموزان و خوانندگان محترم می باشد. انتشار برخی مطالب، اخبار و گزارشات به نقل از جراید و خبرگزاری ها نشان دهنده آرا و نظرات نویسندگان آنها است لزوماً به معنای تایید یا رد محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود امید است ما را با راهنمایی های خویش در رفع نواقص آن یاری رسانید.

آخرین مطالب
لینك های مفید عمومی
منابع جغرافیایی و نجوم
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل بازدیدها : نفر
تعداد نویسندگان : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

وضعیت آب و هوای طارم


آموختن را بیاموز موتور جستجوی خبر قطره

سبک زندگی اسلامی

Nasa
Nooa
Online User